Heureka.sk - nákupný radca


Poradňa Análne hračky, kolíky, guličky

Ako vybrať análne kolíky, guličky a iné hračky?

Dráždenie análu už dávno nie je tabu, ale ani výsadou žien. Ani muži nepohrdnú touto praktikou, ktorá pre nich má dokonca niekoľko významných prínosov. Análne hračky sú samozrejme špecifickou skupinou a je pre to dobré prihliadať na niektoré veci.
 
 

Je pre mňa vhodný análny sex?

Ak nemáte zdravotné problémy, ktoré by vás v tejto oblasti obmedzovali, rozhodne stojí za to, ho vyskúšať. Análny sex nemôže pri dodržaní potrebnej opatrnosti a overených postupov nikomu uškodiť. Ide o praktiku, ktorá už dávno nie je tabu a objavujú sa ďalšie a ďalšie benefity. Ako zdravotné, tak psychologické.
 
 

Ako je to s lubrikáciou?

Na rozdiel od vagíny anál nevylučuje žiadny prirodzený lubrigant. Je preto nevyhnutné obstarať vlhkosť gélom, olejom, prípadne slinami. Vzhľadom k citlivosti oblasti je lepšie viaceré aplikovanie, než sa vystavovať riziku zranenia a iným problémom.
 
Vagína je schopná sa lubrigovať sama. Maximálne v prípadoch rýchleho styku či iných neobvyklých situáciách je potrebné jej trocha pomôcť - gélom, slinami apod. Ak má na vzrušenie dostatok času, vlhkosť si obstará väčšinou sama. Anál žiadny vlastný lubrigant nevylučuje. Preto je dostatočná lubrigácia gélom a ďalšími prostriedkami základom, pred akoukoľvek aktivitou aj keby malo ísť len o vonkajšie dráždenie.
 
 
 

Ako sa na análne hrátky s pomôckami pripraviť?

Vyprázdnite sa a dôkladne umyte. Ak máte pochybnosti o čistote čreva, môžete pripojiť klystír, teda análnu sprchu. Nezabudnite na dostatok lubrigantu.
 
Konečník je stále koncom tráviaceho traktu a tým pádom odpadnou cestou ľudského tela. Preto je ideálne načasovať si zažívanie a pred akýmikoľvek praktikami v tejto oblasti sa vyprázdniť a dôkladne očistiť. Doprajte si dôkladnu sprchu alebo rovno kúpeľ. Môžete použiť aj klystír, tedá nástroj na análnu očistu, ktorá donesie najlepšie teplú vodu priamo do čreva a tá potom odíde prirodzenou cestou. Samozrejme nezabudnite na dostatok lubrigantu.
 
 

Čím je dobré začať?

Skúste stimuláciu pomocou prsta a lubrigantu. Potom napríklad análne guličky (sú tenké a poddajné). Ak všetko pôjde hladko a nájdete v tom potešenie, pokračuje postupne k silnejším kúskom.
 
Análne hrátky potrebrebujú trpezlivosť, pretože svalstvo tejto oblasti je treba v podstate stálepripravovať skoro od začiatku. Rozhodne si neskúšajte do análu hneď zasúvať hrubé pomôcky nasucho. Môže dôjsť k bolesti, zraneniu a možno trváleho poškodenia citlivej časti tela. Najprv skúste s pomocou análneho lubriganta len dráždenie prstom zvonka. Potom skúste zasunúť prst dovnútra. Ak pôjde všetko dobre, môžete vyskúšať napríklad tenké análne guličky a ďalej postupovať k silnejším kúskom. Vždy ale nechajte análu dostatok času, aby sa prispôsobil a rozhodne neskúšajte všetko naraz.
 
 

Nie sú análne pomôcky a hrátky len pre gayov?

Rozhodne nie. Homosexuáli ich síce majú veľmi obľúbené a tvoria väčšinu ich milostných hier, ale pre mužské telo je análna stimulácia príjemná aj z dôvodu, ktoré nemajú nič spoločné so sexuálnou orientáciou.
 
Vedecky bolo opakovane dokázané (dokonca českou skupinou), že čisto fyzické sexuálne
vzrušenie nemusí mať nič spoločné so sexuálnou orientáciou človeka. Inak povedané, celkom sa nevylučuje napríklad vzrušenie mužským telom a prítomnosť ženské partnerky, ku ktorej človeka viažu city. Nie je teda dôvod cítiť sa ako muž zvláštne či “mimo”, ak má chuť análnu stimuláciu vyskúšať.
 
 

Čím je análna stimulácia príjemná?

Konečník a análna oblasť obsahuje veľké množstvo nervových zakončení, ktoré reagujú na
vhodnú stimuláciu. U mužov sa pridáva stimulácia prostaty.
 
Stimulácia análu vychádza z viacero faktorov. Základy, ktorý sa páči veľké skupine žien, je
vyplnenie dutiny a to, ako sa svalstvo zviera okolo prsta, penisa, či dilda. Ako vždy pri sexe sú preferencie individuálne a každému sadne niečo trocha iného, pričom ani jedna varianta nie lepšia či horšia. U mužov naviac prichádza ku slovu prostata. Ide o žlazu v tvare vlašského orecha, ktorá sa nachádza práve medzi varlatami a konečníkom, teda v oblasti hrádzi. Vďaka tomu ju možno nepriamo dráždiť práve stimuláciou hrádze, ale priamo sa k nej dá dosťať len prostredníctvom análu.
 
 

Aké rizika hrozia pri análnom styku?

Pri zanedbaní rád a postupov existuje omnoho vyššie riziko infekcie, drobných zranení a
poškodenia hladkého svalstva zvierača.
 
Anál je vo svojom základe odpadnou rúrou z tela. Preto je potrebné pri akýchkoľvek sexuálnych praktikách s ním spojených nutné dbať na hygienu ešte viac než pri inom sexuálnom využití. Napríklad análne pomôcky, ktoré v ňom práve využívate, nepoužívajte na iné miesta bez predchádzajúceho očistenia. Análna oblasť nie je zvyknutá na veľké rozťahovanie a musí sa na ňu veľmi pomaly. Svalstvo patrí medzi hladké, ktoré si neuchovávajú svoju pružnosť, takže je vždy nutné ho pripravovať de facto od začiatku. Pri prudkom zásahu vznikajú veľmi jednoducho drobné zranenia, ktoré zvyšujú za prvé riziko infekcie (odery a ranky), za druhé sú veľmi bolestivé vďaka obecnej citlivosti tejto časti tela. Nenechajte sa zmiasť pornografiou - snímky sú postrihané a neukazujú prípravy na jednotlivé scénky. Herci a herečky môžu okrem toho používať prostriedky na utíšenie bolesti a ďalšie pomôcky, ktoré divák nevníma či nevidí.
 
 

Dá sa povedať, že análna stimulácia je pre mužov zdravotne prínosná?

Áno, minimálne sa ňou nič nedá skaziť. Stojí za to, ju minimálne vyskúšať - od toho sú špeciálne vibrátori na stimuláciu prostaty.
 
Prostata je žlaza, ktorá je často skloňovaná pri problémoch s močením, poruchami erekcie a ďalšími symptómami. Problém je, že nie je veľa ciest, ako ju stimulovať, a tým pádom udržiavať v kondícii. Nepríjemnou cestou je vonkajšie dráždenie oblasti hrádze. Priamou cestou je práve cesta cez anál pomocou prsta alebo špeciálneho vibrátora.
 
 

Dá sa pri análnej stimulácii dosiahnuť orgazmu?

Áno, ale obvykle nie len análnou stimuláciou a je treba ešte niečo pridať. Stimulácia análu poskytuje rozkoš iného typu ako klasická vaginálna alebo klitorisová. To nič nemení na skutočnosti, že konečník obsahuje dosť nervových zakončení, ktoré na stimuláciu reagujú. Muž môže týmto spôsobom dosiahnuť orgazmus, aj keby sa nedostavila erekcia, či sa vôbec dotkol svojich genitálii.
 
 

Ako sa líšia análne lubriganty?

Existujú lubriganty na vodnej, silíkonovej a olejovej báze. Univerzálnym typom je bezfarebný análny lubrigant bez pridanej chuti, zápachu a ďalších vlastností.

Lubriganty všeobecne môžeme rozdeliť do niekoľkých kategórii podľa zloženia a využitia. V prípade análneho sexu existujú aj typy tlmiace bolesť, chladivé či naopak hrejivé, prekrvujúce. Možno ich použiť všetky, ale je treba dávať pozor. Za prvé môžu reagovať s niektorými typmi pomôcok, za druhé napríklad tlmivé gély môžu síce priniesť príjemné chvíle, ale môžu zakryť bolesť od drobného zranenia, ktorého si nevšimnete.
 
 

Sú pre análny sex nutné vibrácie?

Nutné nie sú, no vibračné pomôcky majú väčšinou väčší potenciál než nevibračné. Okrem toho sa vibrácie dajú vždy vypnúť.
 
Dilda sú vždy bez vibrácii. Vibrátory obsahujú vždy elektroniku. Ďalej sa modely líšia podľa intenzity vibrácii, možnosti ich kontroly, programov a ďalších variant. Ani jedna možnosť nie je absolutne lepšia ako iná, vždy záleží na vkusu užívatela a individuálnych preferenciách.
 
 

Z akého materiálu sú análne kolíky, análne vibrátory a guličky?

Najčastejšie sa jedná o gél, plast, lekársky silikón či sklo.
 
Nevibračné dilda či kolíky sú buď z pevného plastu, ohybného gélu (podľa požiadavky na
pružnosť), alebo sú nafukovacie (pevné jadro a gumový obal). Väčšie modely bývajú zo skla, ktoré dobre vediet teplo a je teda možné ho predhriať alebo schladiť. Vibračné análne kolíky alebo análne vibrátory majú plastové jadro a vonkajší obal - buď mäkký, alebo tvrdý. Tie tvrdé mávajú vonkajšiu stenu z lekárskeho silikónu (jedná sa o drahší materiál, takže na povrchu je iba tenká vrstva), tie poddajné sú z gélu.
 
 

V čom sa od seba líšia jednotlivé kusy?

Textúrou na prvrchu, tvarom (zahnuté, rovné), materiálom a cenou.
 
Všetky tri skupiny produktov sa dajú vyrobiť s dôrazom na rôzne spôsob stimulácie. U análnych pomôcok je dôraz na konkrétny zahnutie práve kvôli stimulácie prostaty. Vďaka tomuto často pripomínajú tvarom podkovu, prípadne rukoväť malého meču. Dobre sa s nimi manipuluje a nehrozí uviaznutie v anále. Análne vibrátory mávajú skôr hladky povrch, občas sa vyskytujú vrúbky, zvrásnenie alebo jemná žilnatina.
 
 

Ako je to s vibráciami a vibračnými programami?

Modely v nižších cenových hladinách majú väčšinou jednu úroveň vibrácie, prípadne jeden plynule ovládateľný typ. Drahšie okrem toho ponúkajú aj rôzne programy a varianty.
 
Základné modely ponúkajú vibrácie buď typu vypnúť/zapnúť, prípadne plynulú reguláciu intenzity pomocou kolieska. Drahšie typy disponujú viacero programami a variantami impulzov a vibrácii. Nie je možné povedať, že zložité a bohaté vibračné programy sú nutne lepšie ako jednoduchá a intenzívna vibrácia. Ani nevibračné dilda nemusia byť v ničom horšie ako precízny análny vibrátor. Vždy je to vec osobného vkusu a šikovnosti užívateľa.
 
 

Aké sú cenové hladiny?

Cena análnych pomôcok sa pohybuje od 3 EUR po 200 EUR. Neznamená to ale, že
drahšie hračky musia byť vždy lepšie a lacnejšie horšie.
 
Väčšina typov análnych pomôcok je možné kúpiť do 20 EUR. S rastúcou hladinou pribúda
precíznosť prevedenia, kvalita materiálov či možnosti vibrácii. V hladine niekoľko stoviek EUR je možné získať veľmi elegantnú a štýlovú pomôcku od renomovaného výrobu v exkluzívnej krabici. Občas sa stane, že vďaka svojmu tvaru nevyzerá ako erotická pomôcka.
 
Porovnať análne hračky, kolíky, guličky